Logowanie

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
 • World of Tanks

  Darmowa gra online World of Tanks ze studia Wargames, w którą możesz zagrać już dziś! Ściągnij grę zupełnie za darmo i zasiądź w jednym z kilkudziesięciu czołgów, które nie tylko walczyły w czasie II wojny światowej, ale wybrać możesz również prototypy czołgów, które nigdy nie wyjechały na pole bitwy!

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • World of Warplanes

  World of Warplanes - jest grą akcji w konwencji MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Anno Online

  Anno Online to typowa przedstawicielka gier strategiczno-ekonomicznych takich jak przykładowo Settlers czy Age of Empires. Budujemy i rozwijamy miasta, eksplorujemy i zdobywamy nowe tereny, a wszystko rozgrywa się w stylizowanej na średniowiecze scenerii.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Firefall

  Firefall to darmowa strzelanina MMO z elementami RPG w klimatach science-fiction, stworzona przez byłych twórców World of Warcraft. Nasz bohater opowiada się za jedną z dostępnych frakcji i przeżywa rozmaite przygody w otwartym, rozległym świecie. Oprawa audiowizualna prezentuje się przyzwoicie.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Big Farm Recenzja

bigfarmlogo

Kariera wirtualnego farmera wkręciła nie jednego z nas, a gry farmerskie cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Dobrym przykładem jest Big Farm, oferujący standardowy zestaw zadań farmerskich, ale w wyjątkowej formie – jest to najlepiej zrealizowana gra tego typu. Do tego w całości po polsku!

Rolnikiem sobie być…
Już na pierwszy rzut oka, Big Farm sprawia bardzo pozytywne wrażenie – po naszych włościach kręcą się nasi pracownicy, wiatrak młyna kręci się podczas pracy, a wszystko w bardzo kolorowej oprawie graficznej. Zaczynamy oczywiście wraz z towarzyszącym nam samouczkiem, który sprawnie i co najważniejsze – w języku polskim – pokazuje nam wszystko, co musimy wiedzieć o interfejsie i zarządzaniu naszym gospodarstwem. Początkowo nie mamy wiele budynków i można powiedzieć – widać biedę wokoło – ale dość szybko stawiamy młyn, dodatkowe pole, kurnik, magazyn i inne konstrukcje farmerskie.

Praca rolnika nigdy nie należała do lekkich, dlatego czeka nas cała masa roboty – najpierw musimy posiać, by potem móc zbierać. Czeka na nas sadzenie i uprawa roślin (warzywa i owoce) oraz hodowla i pielęgnacja zwierząt. To, co z kolei zbierzemy trzeba następnie zmielić w młynie, by w ten sposób otrzymać paszę dla zwierząt lub mąkę. W ten sposób tworzy się łańcuchy produkcyjne, ponieważ od paszy i surowca, zależy np. los kur i produkowanych przez nich jajek. By mieć jajka musimy karmić kury paszą z młyna, gdzie dostarczamy zebrany na roli surowiec – kukurydzę. Wszelkie odpadki, jakie powstają podczas hodowli zwierząt, można bez problemu wykorzystać, jako nawóz na nasze pola uprawne. Jest to jeden z elementów potrzebnych, by biznes sprawnie się kręcił.

Bo biznes musi się kręcić!
W grze chodzi przede wszystkim zarabianie, tak więc płody rolne musimy sprzedać, by w ten sposób finansować wszelkie nasze inwestycje. W miarę rozwoju naszego gospodarstwa, tworzymy coraz więcej łańcuchów produkcji, mamy dostęp do większej ilości budynków, pasz, nasion oraz zwierząt hodowlanych. Z kilku domków, powstanie lokalne farmerskie imperium! Warto o tym pamiętać, bo jak mówi stare chińskie przysłowie „podróż tysiąca mil, rozpoczyna się od pojedynczego kroku”.

W ramach funkcji premium, możemy wynająć na jakiś czas, jednego z kilku dostępnych w grze pracowników. Jednym z nich jest Steve, ekspert od budynków przetwórczych, zwiększający nam plony o 10% lub przyjemnie wyglądają Eva, specjalistka od drzew, dająca bardzo podobny bonus do naszych plonów. Każdą z tych osób, możemy wynająć na okres 5 dni. Oprócz tego są dostępne specjalne karmy i pasze premium.

Warto dodać, że za codzienne logowanie otrzymujemy różne bonusy, pomagające nam w rozwoju naszego farmerskiego biznesu. Warto o tym pamiętać, bo po 5 dniach serii logowań, otrzymamy nagrodę specjalną!

Zalety:
Przyjemna grafika
Prosta i czytelna
Wygodny interfejs
Solidne wykonanie

Wady:
Powtarzalna


Werdykt
Big Farm to obok Farmerama najlepsza gra farmerska jaką miałem okazje widzieć – posiada bardzo przyjazną dla oka grafikę, a sama rozgrywka jest prosta i wciągająca zarazem. Jest przy tym powtarzalna, ale w takie gry nie gra się zbyt długo na raz – sesja z grą trwa kilka minut i takich sesji wypada zrobić 3-4 na dzień. Big Farm po Goodgame Empire to kolejna bardzo solidna i ciekawa gra przeglądarkowa, jestem osobiście ciekaw co wymyślą następnym razem…Z czekam niecierpliwością!

Big Farm jest dostępna w oknie przeglądarki

Źródło: darmowegrystrategiczne.pl

zagraj

 

SCREENY:

 

bigfarm1

bigfarm2

bigfarm3

TRAILER:

 

You have no rights to post comments