Logowanie

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
 • World of Tanks

  Darmowa gra online World of Tanks ze studia Wargames, w którą możesz zagrać już dziś! Ściągnij grę zupełnie za darmo i zasiądź w jednym z kilkudziesięciu czołgów, które nie tylko walczyły w czasie II wojny światowej, ale wybrać możesz również prototypy czołgów, które nigdy nie wyjechały na pole bitwy!

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • World of Warplanes

  World of Warplanes - jest grą akcji w konwencji MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Anno Online

  Anno Online to typowa przedstawicielka gier strategiczno-ekonomicznych takich jak przykładowo Settlers czy Age of Empires. Budujemy i rozwijamy miasta, eksplorujemy i zdobywamy nowe tereny, a wszystko rozgrywa się w stylizowanej na średniowiecze scenerii.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Firefall

  Firefall to darmowa strzelanina MMO z elementami RPG w klimatach science-fiction, stworzona przez byłych twórców World of Warcraft. Nasz bohater opowiada się za jedną z dostępnych frakcji i przeżywa rozmaite przygody w otwartym, rozległym świecie. Oprawa audiowizualna prezentuje się przyzwoicie.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Rappelz Recenzja

rappelzlogo

Rappelz to masywna, darmowa (free-to-play) gra należąca do gatunku MMORPG, opublikowana przez jednego z czołowych wydawców segmentu bezpłatnych MMOG, firmę Gala-Net (Flyff, Space Cowboy, Corum Online). Pod względem technicznym najbardziej przypomina Lineage II, pozycję popularną w Polsce szczególnie pod względem ilości nielegalnych, prywatnych serwerów i znaczną liczbę ich użytkowników.

Świat gry zamieszkują trzy inteligentne, humanoidalne rasy: praworządnych i litościwych Deva, mrocznych i zdradliwych Asura oraz neutralnych, silnie związanych z naturą Gaia. Ci ostatni pierwotnie stanowili rdzenną populację planety, z czasem jednak bogowie Kreacji i Destrukcji zaludnili glob pozostałymi dwoma rasami, zapewniając światu równowagę, owocującą długotrwałym pokojem oraz wzajemną koegzystencją dobra i zła. Sielanka nie trwała jednak długo – lud Gaia zrodził bowiem potężnego osobnika zwanego Wiedźmiarzem (The Witch), którego moc i ambicja rosła proporcjonalnie w tempie niemal wykładniczym. Czarnoksiężnik zdołał przekonać znaczną część swego narodu do zjednoczenia się pod jego przywództwem, pragnąc podporządkować sobie wszystkie istoty żywe. Jak się łatwo możemy domyślać, pozostałe rasy nie zdecydowały się poddać bez walki i stawiły czynny opór przeciwko dążeniom złowrogiego maga. Tylko dzięki współpracy osobników wszystkich trzech nacji udało się ostatecznie złapać Wiedźmiarza i spalić go żywcem na popiół, co teoretycznie gwarantowało światu względny spokój. Stan taki utrzymuje się do dziś, choć w dalekich zakątków świata zaczynają chodzić słuchy o domniemanym powrocie potężnego Gaia, wraz z jego pokonaną przed laty armią...

Każda rasa oferuje graczom trzy wyspecjalizowane klasy – wojownika, maga i summonera. Przedstawiciel każdej nacji zaczyna co prawda od profesji startowej, szybko jednak (po osiągnięciu dziesiątego poziomu doświadczenia) musi zadeklarować swoje upodobania i umiejętnie pokierować swoją „rappelzową” karierą. Pokojowi osobnicy Deva zaczynają od roli przewodnika (Guide, wyposażony w prosty czar leczący i skill do walki), z czasem przeobrażając się w Świętego Wojownika (Holy Warrior, twardy tank, z olbrzymią obroną, mocną tarczą, paletą wspomagających zdolności oraz skillami do kontroli aggro), Kleryka (Cleric, najsilniejszy mag wspierający i leczący w grze) lub Hodowcę (Breeder, polegający głównie na szybkim przywoływaniu stworków i utrzymywaniu ich przy życiu za pomocą defensywnych buffów). Asura są raczej rasą samotników, ich podstawowy Stepper posiada biegłość w sztuce uników i ataków z zaskoczenia, następnie ewoluuje w Podróżnika (Strider, typowy ofensywny łotr-zabójca, atakuje szybko i śmiertelnie niebezpiecznie, szczególnie za pomocą kusz lub tandemu sztyletów), Mrocznego Maga (Dark Magician, specjalizujący się w masowym mordowaniu i osłabianiu przeciwników za pomocą czarnej magii) lub w Przywoływacza (Summoner, powszechnie uważany za najsilniejszą klasę w grze pod względem gry solo – potrafi znacząco podnosić zdolności ofensywne swych podopiecznych i dzięki nim oczyszczać całe podziemia bez pomocy z zewnątrz). Wreszcie, nowicjusze ludu Gaia zaczynają od skromnego łotrzyka (Rogue), który po odpowiednim treningu może przybrać kształt Wojownika (Fighter, nieco słabszy tank od Holy Warriora rasy Deva, lecz posiadający większe zdolności ofensywne), Kahunę (będący niejako profesją pośrednią między magiem i wojownikiem, angażujący się aktywnie w bezpośrednią walkę, ale opierający się na licznych czarach i zdolnościach wspierających – pod tym względem może stawać w szranki nawet z Klerykiem Deva) oraz znajomo brzmiącego Spell-Singera (wszechstronny Summoner, potrafiący silnie wspierać swoje pety, ale i dysponujący sporą gamą uniwersalnych zdolności drużynowych).

Pod względem ogólnego dopracowania Rappelz plasuje się w czołówce darmowych MMORPG (w sumie niemal 1,7 GB danych do ściągnięcia). Oferuje wysokiej jakości oprawę graficzną oraz klimatyczną ścieżkę dźwiękową (którą wydawca opublikował za darmo w Internecie – możemy ją za darmo pobrać z koreańskiej strony programu). Owocuje to sporymi wymaganiami sprzętowymi i pewnymi opóźnieniami w najbardziej zaludnionych terenach i miastach. Poza tym gracze mają dostęp do najważniejszych atrakcji gier gatunku: systemu zwierzątek (posegregowanych, od podstawowych i najbardziej popularnych przez wierzchowce aż po super-unikaty), kombinowania przy przedmiotach (enchanty itp.) oraz wbudowanego sklepu, w którym za prawdziwe pieniądze możemy zakupić przedmioty znacząco wzmacniające potencjał odgrywanej przez nas postaci.

Źródło: gry-online.pl

zagraj

 

 

SCREENY:

rappelz1

rappelz2

rappelz3

rappelz4

TRAILER:

 

You have no rights to post comments