Logowanie

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
 • World of Tanks

  Darmowa gra online World of Tanks ze studia Wargames, w którą możesz zagrać już dziś! Ściągnij grę zupełnie za darmo i zasiądź w jednym z kilkudziesięciu czołgów, które nie tylko walczyły w czasie II wojny światowej, ale wybrać możesz również prototypy czołgów, które nigdy nie wyjechały na pole bitwy!

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • World of Warplanes

  World of Warplanes - jest grą akcji w konwencji MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Anno Online

  Anno Online to typowa przedstawicielka gier strategiczno-ekonomicznych takich jak przykładowo Settlers czy Age of Empires. Budujemy i rozwijamy miasta, eksplorujemy i zdobywamy nowe tereny, a wszystko rozgrywa się w stylizowanej na średniowiecze scenerii.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Firefall

  Firefall to darmowa strzelanina MMO z elementami RPG w klimatach science-fiction, stworzona przez byłych twórców World of Warcraft. Nasz bohater opowiada się za jedną z dostępnych frakcji i przeżywa rozmaite przygody w otwartym, rozległym świecie. Oprawa audiowizualna prezentuje się przyzwoicie.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stronghold Kingdoms Recenzja

strongholdkingdomslogo

Stronghold Kingdoms - to gra MMO nawiązująca do serii nietypowych strategii Twierdza. Podobnie jak tamte produkcje, gra przenosi nas do realiów średniowiecznej Europy, a za jej powstanie odpowiedzialna jest grupa FireFly Studios. Program obsługujemy z poziomu klienta gry który ważył na chwilę obecną ~240MB. Rozgrywka jest oparta na modelu darmowym uzupełnionym o dobrowolne mikropłatności.

Zabawa w Stronghold Kingdoms sprowadza się głównie do dbania o rozwój królestwa, a w szczególności tytułowej twierdzy. W zdobywaniu przewagi nad innymi graczami konieczne są zarówno umiejętności szybkiego podejmowania decyzji - w końcu potyczki toczone są w czasie rzeczywistym - jak i długoterminowego planowania. Sposób w jaki postanowimy poszerzać swoje wpływy zależy tylko od nas - możemy dążyć do obalenia rządów tyranów i podboju niezdobytych dotąd fortec, toczyć boje z sąsiadami, wykradać surowce konkurentom lub po prostu starać się utrzymać pokój na swoich ziemiach i skupić się na rozwoju ekonomicznym. Nasze królestwo może specjalizować się w różnych dziedzinach, na przykład w handlu, dyplomacji, szpiegostwie, rolnictwie czy sztuce wojennej. Oczywiście bez względu na obraną ścieżkę rozwoju do jej realizacji potrzebne są surowce, które możemy albo pozyskiwać samodzielnie albo handlować z innymi graczami. Trzeba też pamiętać, że nawet potężniejsza twierdza ma jakieś słabe strony, które mogą wykorzystać przeciwnicy. Z drugiej strony odkrycie słabostek rywali pomoże nam w trakcie oblężenia.

W Stronghold Kingdoms możemy przyłączyć się do jednego z kilku europejskich państw, a gra dobrze obrazuje życie w średniowiecznym społeczeństwie opartym na feudalizmie. Dzięki rozbudowanemu systemowi dyplomacji możemy dołączyć do różnych ugrupowań politycznych, zawierać i zrywać sojusze stopniowo zyskując coraz bardziej na wartości. Pozycja naszego wirtualnego alter ego w całym królestwie zależy od punktów honoru. Zyskamy je na wiele sposobów, np. dbając o potrzeby podwładnych, urządzając bankiety czy odnosząc zwycięstwa w walkach. Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów wydamy je na zwiększenie naszej rangi. Łącznie przygotowano dwadzieścia dwa poziomy - od wioskowego głupka aż do księcia, a każdy awans oznacza dostęp do nowych opcji i możliwości rozwoju. Ważną statystyką jest także popularność, która zależy od wielu czynników, w tym wysokości podatków. Im będzie większa, tym chętniej ludzie zdecydują się na osiedlenie na naszych terenach.

Nowością w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii są karty zapewniające określone bonusy. Część z nich otrzymamy za darmo, ale większość zakupimy za prawdziwe pieniądze. Po wpłaceniu odpowiedniej kwoty nabywamy określoną liczbę wirtualnych koron, które następnie wydajemy na zestawy kart. Te ostatnie podzielone zostały na wiele kategorii - niektóre przyspieszają produkcję, inne dają przewagę naszym zwiadowcom lub wojskom albo jednorazowo powiększą nasze surowce. Twórcy przygotowali złożony system rankingowy i statystyk pozwalający wyłonić między innymi najlepszego farmera jabłek w danym dniu lub najlepiej walczącego gracza miesiąca.

Źródło: gry-online.pl

 

SCREENY:

 

strongholdkingomds3

 

TRAILER:

 

You have no rights to post comments