Logowanie

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
 • World of Tanks

  Darmowa gra online World of Tanks ze studia Wargames, w którą możesz zagrać już dziś! Ściągnij grę zupełnie za darmo i zasiądź w jednym z kilkudziesięciu czołgów, które nie tylko walczyły w czasie II wojny światowej, ale wybrać możesz również prototypy czołgów, które nigdy nie wyjechały na pole bitwy!

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • World of Warplanes

  World of Warplanes - jest grą akcji w konwencji MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Anno Online

  Anno Online to typowa przedstawicielka gier strategiczno-ekonomicznych takich jak przykładowo Settlers czy Age of Empires. Budujemy i rozwijamy miasta, eksplorujemy i zdobywamy nowe tereny, a wszystko rozgrywa się w stylizowanej na średniowiecze scenerii.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • Firefall

  Firefall to darmowa strzelanina MMO z elementami RPG w klimatach science-fiction, stworzona przez byłych twórców World of Warcraft. Nasz bohater opowiada się za jedną z dostępnych frakcji i przeżywa rozmaite przygody w otwartym, rozległym świecie. Oprawa audiowizualna prezentuje się przyzwoicie.

  CZYTAJ WIĘCEJ I ZAGRAJ...

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Taern Recenzja

taernlogo

Taern - to produkcja wrocławskiego studia Whitemoon adresowana do miłośników klasycznych cRPG w stylu Baldur's Gate czy Incewind Dale, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grze z udziałem tysięcy graczy, a jednocześnie indywidualnie podążać za wątkami fabularnymi.

Akcja toczy się w realiach fantasy. Spokojne królestwo Taern zostało najechane przez oddziały cesarstwa Utor. Po klęsce głównych sił obrońców, najeźdźcy rozpoczęli krwawy podbój. Przerażona ludność zdecydowała się na rozpaczliwą ucieczkę wsiadając na pokłady statków, by gdzieś w odległym miejscu rozpocząć wszystko od nowa, a być może któregoś dnia odzyskać utracone ziemie.

Wzorem wielu gier cRPG (również MMORPG) gracz rozpoczyna zabawę od wykreowania bohatera, określając m.in. jego płeć i wygląd, a także wybierając jedną z siedmiu dostępnych klas (barbarzyńca, rycerz, sheed, łucznik, mag ognia, voodoo, druid) oraz rozdzielając kilka punktów do podstawowych atrybutów (siła, zręczność, wiedza, moc, punkty życia, mana oraz kondycja). W toku zabawy postać gromadzi doświadczenie, co po osiągnięciu określonego limitu pozwala awansować na wyższy poziom, podnieść statystyki i rozwinąć posiadane umiejętności bądź opanować nowe.

Gra wyróżnia się innowacyjną mechaniką walki, łączącą elementy systemu turowego i punktów akcji. Pojedynki (z innymi graczami lub przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję) toczą się z podziałem na rundy, w przerwie których gracz ma 10 sekund, by zaplanować swoje działania.

W przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, twórcy Taern pozostawili graczom dużą swobodę w eksplorowaniu rozległego świata gry (złożonego z kilkudziesięciu zróżnicowanych lokacji) i wykonywanie questów. Poza zadaniami związanymi z wątkiem głównym, istnieją setki pobocznych misji pozwalających zyskać doświadczenie, cenne przedmioty i majątek. Nie brakuje również elementów charakterystycznych dla MMORPG jak możliwość tworzenia i modyfikowania przedmiotów, gildie, zwierzaki czy areny do walk PvP.

Od strony wizualnej gra oferuje dwuwymiarową grafikę z zastosowaniem rzutu izometrycznego (podobnie jak w klasycznych cRPG). Wyjątkiem od tego są jedynie sekwencje walk prezentujące akcję z boku. Zabawie towarzyszy nastrojowa muzyka.

W The Pride of Taern zagrać można za darmo (free-to-play). Niektóre przedmioty i udogodnienia oferowane są jednak wyłącznie za specjalną walutę do kupienia za realne pieniądze.

Źródło: gry-online.pl

 

SCREENY:

 

taern2

taern1

 

TRAILER:

 

You have no rights to post comments